Historie a současnost

 

1

Firma VAPE spol. s r. o. byla založena v roce 1991. Svoji činnost zahájila v pronajatých prostorách v Těšnovicích, kde výroba začala s 8 zaměstnanci.  Od zrodu firmy se stal hlavní předmět  podnikání - vývoj, výroba a prodej zapalování, alternátorů a regulátorů pro motocykly a jiné zážehové motory. V roce 1999 se firma přestěhovala do větších prostor v Kroměříži na Hulínské ulici. V průběhu let se výroba rozšířila a tyto prostory byly již  kapacitně a také z hlediska vybavenosti  nevyhovující. Situace se vyřešila zakoupením již vlastního,  značně  zdevastovaného průmyslového objektu na Bílanské ulici v Kroměříži. Koupě  tohoto objektu v dubnu 2004, znamenala velký pozitivní zlom pro další růst firmy. Velikostí a architektonickým rozdělením jednotlivých budov i místností, sliboval objekt dobrou budoucnost. V každém roce pak docházelo průběžně k výrazným rekonstrukcím a modernizaci stávajícího objektu. Od roku 2006 byly postaveny další dvě nové moderní budovy. V současné době je objekt na velmi dobré úrovni, srovnatelné s evropským trendem.

56

Společnost se stále zabývá vývojem, výrobou a prodejem zapalovacích systémů,  digitálních řídících jednotek, alternátorů, regulátorů a jiných přístrojů s použitím na motocykly, vodní čluny, sněžné skútry a rogala a jiné zážehové motory.

Firma  zaujímá v ČR přední pozici ve výrobě elektropříslušenství  pro motocykly ,  vodní a sněžné skútry, dodává do prvovýrob i desítkám servisů. Své výrobky vyváží do více zemí Evropy, např. Německo, Španělsko, Rakousko, Švýcarsko aj.

78

Společnost má své specifické zaměření, které vyžaduje celou řadu odborných profesí jako například strojní obrábění, lisování plastů, tváření plechů za studena, navíjení cívek, osazování plošných spojů součástmi SMD, strojní montáž, dále montáže elektronických přístrojů a alternátorů. Firma je vybavena moderními CNC stroji v oboru kovoobrábění, lisování plastových komponentů,  popisování laserem. Dále  velkým otočným jeřábem pro manipulaci s hutním materiálem a CNC pilou.

910

Předností firmy je vlastní vývoj všech výrobků a zajištění všech souvisejících administrativních činností v oblasti obchodu, ekonomiky a řízení. Politikou a strategií společnosti je poskytnout zákazníkům kvalitně vyrobený a profesionálně dodaný výrobek, při neustálé inovaci výrobků ve vztahu k dosahování vyšších výkonů motoru.

Od roku 2008 má společnost VAPE  zavedený systém managementu jakosti BS EN ISO 9001, který zkvalitnil systém řízení a garantuje jakost výrobků.

 Svou činností si společnost vybudovala dobré jméno na evropském trhu i ve světě. Jen málo firem nabízí takové spektrum unifikovaných výrobků, které se dají adaptovat na stovky typů vozidel různých továrních značek. Stálým cílem je maximální spokojenost zákazníků, pružnost vývoje, konstrukce, výroby, uspokojení velkých i menších zakázek a využívání  rozsáhlé moderní technologie.

1112

 

 

 


se zapalováním VAPE motor skvěle šlape

Vývoj, výroba a prodej elektropříslušenství motorových vozidel

Vyhledávání:

Created by SOVA NET » Webdesign | Optimalizace pro vyhledávače | Redakční systém